Numerologia – znaczenie liczb. Którą liczbą jesteś?

Numerologia – znaczenie liczb. Którą liczbą jesteś?

Numerologia to jedna z dziedzin nauki o liczbach. Wywodzi się z symboli, za pomocą jakich pierwotni ludzie wyrażali własne idee. Opiera się na liczbach, które przecież posiadają odpowiednią wartość ilościową. Z kolei symbole, do których się odnoszą, w ramach numerologii mają także własną wartość metafizyczną. Dzięki temu określają dynamikę i zmienność cech, które kształtują przyszłość człowieka.

Matematyka nie bez powodu jest uznawana za królową wszystkich nauk. Dzięki niej ludzie od tysięcy lat znajdują dodatkowe, aczkolwiek ukryte znaczenia liczb. Początkowo liczbami zajmowali się filozofowie, myśliciele duchowi, a szczególnie ważną funkcję pełnią między innymi w numerologii. Jednak co konkretnie daje ludziom numerologia? I jaki wpływ na ludzki los mają liczby?

 

Spis treści:

  1. Numerologia – czym właśnie jest?
  2. Obliczanie własnej liczby z daty urodzenia
  3. Numerologia i jej wpływ na życie ludzkie

 

Numerologia – czym właśnie jest?

Numerologia to rozwój ludzkiego umysłu, który przyzwyczajony jest do akceptowania wyłącznie tego co udowodnione. Otworzenie się na nowe horyzonty dzięki numerologii, to istotne poszerzenie własnej świadomości. W starożytności filozofowie w nauce o liczbach przede wszystkim szukali wskazówek, swoistego przewodnictwa życiowego. Tym samym wymagana przez numerologię obserwacja wszelkich zależności jest doskonałą formą ćwiczenia ludzkiego umysłu.

 

Na ludzkie emocje i zachowania największy wpływ ma sam człowiek. Numerologia nie może być  wymówką do nieodpowiedniego zachowania.

 

Numerologia jest dziedzina, która stara się zrozumieć, jaki konkretnie wpływ na ludzkie życie mogą mieć liczby. Badając ich symbolikę, możliwe jest stawianie ciekawych hipotez, a także spojrzenie na ludzką naturę zarówno wady, jak i zalety w zupełnie innych płaszczyznach. Warto jednak pamiętać, że numerologia nie może być traktowana w kategoriach wyroczni. Jej zadaniem jest wskazanie prawdopodobieństwa zjawisk, czy pewnych skłonności, jednocześnie niczego nie przesądzając.

 

Data urodzenia – osobowość i losy zaklęte w dacie urodzenia

Poznanie własnej przyszłości nie wymaga rzetelnej wiedzy z ezoteryki, czy też magicznych umiejętności. Zaznajomienie się z własną osobowością, a także przyszłymi losami możliwe jest dzięki wnikliwej analizie liczb. Właśnie to jest nadrzędne zadanie numerologii. Data urodzenia pozwala na określenie cech osobowości, zalet i wad oraz skłonności człowieka.

Numerologia stanowi próbę sprowadzenia zawiłych form zjawisk do ogólnych i prostych pojęć. Należy pamiętać, że numerologia, która wywodzi się bezpośrednio od daty urodzenia,nie może zostać zmieniona. Ponadto  wszelkie numerologiczne wibracje można obliczyć także dla imienia i nazwiska.

 

Obliczanie własnej liczby z daty urodzenia

Aby prawidłowo obliczyć własną liczbę z daty urodzenia, należy zapoznać się z podstawową wiedzą na temat numerologii. Tym samym, aby móc powiedzieć coś więcej o zjawiskach, czy człowieku na podstawie numerologii, należy stworzyć sumę zastosowanych liczb.

Jednak należy pamiętać, że zero nie jest liczbą, a w konsekwencji nie oznacza żadnej konkretnej ilości. Mimo tego, w numerologii jest zapowiedzią liczb. Konkretniej, symbol zero oznacza wszystko to, co jest wieczne m.in. wszechświat, a także potencjał rozwoju. Właśnie z niego wyrasta kolejne dziewięć liczb, które są wykorzystywane.

 

Numerologia i jej wpływ na życie ludzkie

Numerologia zakłada, że na ludzkie życie bardzo duże wpływ mają liczby. Odpowiednik liczbowy imienia i nazwiska oraz daty urodzenia posiada szczególne znaczenie. To właśnie te liczby mówią najwięcej o ludzkiej osobowości, posiadanych talentach, czy przyjmowanych postawach w różnych sytuacjach życiowych.

Niemniej numerologia nie może być traktowana dosłownie. Oznacza to, że symbolika, która zostanie przypisana do danej osoby, na podstawie jej liczb, nie zdradzi jej przyszłości, a przede wszystkim tego co ja czeka w skali jeden do jednego. Stanowi ona doskonałe źródło wiedzy o ludziach, zjawiskach, czy konkretnych rzeczach.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


You've just added this product to the cart:

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro