Alfabet runiczny i jego magiczne właściwości, które musisz poznać

Alfabet runiczny i jego magiczne właściwości, które musisz poznać

Od czasów starożytnych wierzono w to, że różnego rodzaju symbole posiadają właściwości mistyczne. Tym samym często wykorzystywane były zarówno do tworzenia amuletów, magicznych rytuałów, jak i do pisania. Jeszcze przed pojawieniem się alfabetu łacińskiego, ludy europejskie na co dzień wykorzystywały alfabet runiczny. Stanowił on podstawę w zakresie porozumiewania się. Obecnie każdy ma możliwość poznania run, a także ich znaczenia.

Runy od wieków towarzyszą ludziom w ich życiowej wędrówce. Mają bogatą historię, którą opowiada się z pokolenia na pokolenie – podobno pierwsze symbole malowano krwią na kamieniach, dlatego uznawano je za najsilniejsze. W ezoteryce uważa się, że mają niezwykle silną moc. W zależności od intencji działają pozytywnie lub negatywnie.

Powszechnie uważa się, że runy są w stanie wskazywać odpowiednie ścieżki, jakimi powinni podążać ludzie. Dają możliwość lepszego poznania samego siebie, aby możliwe było realizowanie postawionych sobie celów. Wykonanie magicznych działań z wykorzystaniem run, wymaga nałożenia na kości znaków runicznych, które powinno nosić się z podręcznej torbie. Jednak w czym konkretnie może pomóc znajomość alfabetu runicznego?

Alfabet runiczny

 

Spis treści:

 1. Alfabet runiczny – czym jest?
 2. Współczesne zastosowane run – w czym pomagają?
 3. Tworzenie amuletów z run – jak używać ich w magii?
 4. Korzystanie z run w prawdziwym życiu

 

Może Cię zainteresować: Skrypt runiczny – 5 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

 

Alfabet runiczny – czym jest?

Alfabet runiczny przez stulecia był podstawą porozumiewania się, najpierw przez ludy germańskie, a później nordyckie, które zamieszkiwały współczesną Skandynawię. Jednak od samego początku oprócz funkcji językowych spełniały one również bardzo ważną rolę we wszelkiego rodzaju obrzędach o charakterze magicznych. Z uwagi na swoją symbolikę duchową do dziś alfabet runiczny wykorzystywany jest do magicznych celów.

Zgodnie z mitologią nordycką, runy były jednym z najważniejszych darów Boga Odyna. Dzięki uniwersalności w zastosowaniu run wykorzystywano je na broni, codziennych przedmiotach, ponieważ wierzono w magiczne właściwości. Niemniej wraz z upływem czasu, znaczenie mistyczne, jak i fonetyczne run uległo wielu zmianom. Z czasem zostały zastąpione przez alfabet łaciński. Wiedza na temat znaczenia poszczególnych symboli jest skomplikowana i często niedostępna, dlatego na samym początku swojej przygody z runami warto skontaktować się z osobą obeznaną lub zaopatrzyć się w odpowiednie materiały do nauki.

Skrypty runiczne to ciąg run połączonych ze sobą w taki sposób, aby ich niewidzialne wibracje wzajemnie się wspierały. Dobór symboli zależy od celu, który chcemy osiągnąć. Wyróżnia się 2 szkoły – pierwsza sugeruje intuicyjny wybór ciągu znaków, zaś druga twierdzi, że musi on być przemyślany i poprzedzony dokładnym zapoznaniem się z ich znaczeniem.

 

Cele tworzenia skryptów runicznych:

 • poprawy sytuacji finansowej,
 • uzyskania nowych perspektyw zawodowych,
 • odzyskania długu,
 • przyciągnięcia miłości lub rozbudzenia namiętności w związku,
 • poprawy relacji z innymi ludźmi,
 • wspierania swojego zdrowia,
 • zapewnienia harmonii w domu,
 • uniknięcia przypadkowego nieszczęścia.

 

Skrypt runiczny można z łatwością przygotować samemu. Wystarczy bardzo dokładnie przerysować poszczególne znaki na czystą kartkę papieru, a następnie nosić ją zawsze przy sobie. Nie można narysować dwóch skryptów na jednej kartce, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia kilku skryptów na odrębnych kartkach.

Chcąc wesprzeć aurę w domu i wprowadzić do niego pozytywną energię skrypt runiczny należy umieścić w jego wschodnim rejonie.

 

Współczesne zastosowane run – w czym pomagają?

Obecnie istnieje wiele sposób wykorzystania run. Popularne jest tworzenie z nich różnego rodzaju amuletów runicznych. Także kombinacje run i stava runiczne, dzięki którym można rozwiązać odpowiednie problemy, stanowią niezwykle cenione zastosowanie. Niemniej najbardziej powszechnym wykorzystaniem run jest wróżenie z nich. Dzięki temu każdy ma możliwość uzyskania odpowiedzi na trapiące go pytania.

 

Runy zapewniają dostęp do najbardziej fundamentalnych i nieokiełznanych sił.

 

Dawniej runy były integralną, a może wręcz nadrzędną częścią życia wszystkim przedstawicieli narodów germańskich i skandynawskich. Współcześnie każdy posiada do nich dostęp i może we własnym zakresie z nich skorzystać. Ich moc niesie za sobą wiele korzyści, ale może prowadzić także do przykrych konsekwencji. Przed niewłaściwym obchodzeniem się z runami przestrzegają współcześni magicy.

 

Tworzenie amuletów z run – jak używać ich w magii?

Oprócz wróżenia, runy zgodnie ze starożytną tradycją wykorzystywane są także do sięgnięcia konkretnych celów. Stosowano je do różnego rodzaju obiektów, aby zapewnić im magiczne właściwości. Każda z run posiada ogólne, jak i precyzyjnie określone obszary, w ramach których może zostać zastosowana. Tworzenie amuletów z run, miało na celu dodać konkretnych mocy, czy zapewnić większą ochronę.

Niemniej w tworzeniu amuletów zawsze kierowano się dwiema najważniejszymi regułami. Pierwsza odnosiła się do tworzenia różnych skryptów z run. Najczęściej występowały skrypty, które zawierały trzy lub pięć run. W ten sposób możliwe było odpowiednie dostosowanie programu działania magicznego amuletu, aby spełniał dowolnie określony cel.

Warto pamiętać, że każdy amulet runiczny musi mieć z góry przewidziany czas działania. Po upłynięciu wyznaczonego czasu należy się go pozbyć – zakopać w ziemi lub spalić.

Skrypt runiczny

Korzystanie z run w prawdziwym życiu

Wykorzystanie run w codziennej rzeczywistości większości ludziom wydaje się niezwykle skomplikowane. Jest to nieznany, pełen tajemnic świat. Z uwagi, że magiczne symbole należy ze sobą łączyć, wydaje się to ciężkim do opanowania procesem. Dlatego dla osób początkujących, które chcą wykorzystać runy we własnej przestrzeni życiowej, zaleca się korzystanie z mniej skomplikowanych kombinacji run.

Tym samym wszystkie osoby początkujące powinny skupić się na prostych kombinacjach, tj. szczęście w miłości, dobre samopoczucie, korzyści finansowe oraz ochrona. W miarę poszerzania wiedzy zawsze można dodawać kolejne ogniwa, a dzięki temu badać bardziej złożone aspekty życia.

 

Skrypty runiczne z imienia

Jedną z częściej praktykowanych odmian jest tworzenie skryptu runicznego z imienia.

Pozwala on czerpać energię z run, z których pomocą zapisuje się swoje imię. Jest to w końcu alfabet, którym można zapisać dowolne słowo. W ezoteryce imienny skrypt runiczny ma na celu chronić nas przed negatywną energią i niesprzyjającymi ludźmi – jest więc idealnym amuletem stworzonym indywidualnie do naszych potrzeb. Podczas jego przygotowywania można nadać mu inną intencję i tym samym otrzymać talizman (przedmiot przyciągający szczęście, zdrowie, miłość, pieniądze).

 

Wykonanie skryptu runicznego

Wydawałoby się, że już sam ciąg znaków ma moc sprawczą, w którą wierzymy. Tak jest, ale zawsze warto wzmocnić ich energię jeszcze na etapie przygotowywania skryptu. Należy zapalić białą świecę i myśleć o swoim celu. Jeśli chcemy otrzymać silny talizman miłosny ważna jest miłość we własnym sercu. Musimy myśleć pozytywnie, życząc sobie po cichu samych powodzeń w tej dziedzinie.

Bez względu na intencję, z którą tworzymy skrypt runiczny, nie może być w nas nawet odrobiny negatywnych emocji – tego typu przedmioty mają tendencję do chłonięcia zarówno pozytywnej, jak i negatywnej energii. Jeśli masz zły, stresujący dzień, przełóż wykonanie skryptu na kolejny. 

 

Po zapaleniu świecy można narysować wybrany ciąg znaków lub napisać własne imię używając run. Teraz wystarczy już tylko wzmocnić działanie skryptu za pomocą czterech żywiołów:

 • przytrzymanie skryptu w bezpiecznej odległości nad płomieniem świecy (żywioł ognia),
 • okadzenie go kadzidełkiem (żywioł powietrza),
 • delikatne skroplenie wodą (żywioł ognia),
 • posypanie solą (żywioł ziemi).

 

Świecę można zostawić do całkowitego wypalenia, choć nie jest to konieczne. Za pomocą run możemy zapisywać całe zaklęcia, życzenia czy intencje. Mają ogromną moc sprawczą, wystarczy w nie uwierzyć.

 

Sprawdź w naszej ofercie:

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


You've just added this product to the cart:

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro