Opalit – 5 właściwości, o których musisz wiedzieć

Opalit – 5 właściwości, o których musisz wiedzieć

Magiczne oddziaływanie talizmanów i klejnotów, czy też kryształów, od tysięcy lat obecne jest w różnego rodzaju społecznościach. Zarówno w medycynie, jak i we wszelakiego typu zabiegach wellness. Wiele osób wierzy, że kamienie szlachetne posiadają bliżej nieokreślone moce. Jedne mogą leczyć ciało i dusze, drugie poprawiać codzienne samopoczucie, a jeszcze inne uszczęśliwiać. Wiele teorii, jakie na przestrzeni wieków powstały na temat kamieni, także produktu, jakim jest opal do dziś funkcjonują w przestrzeni publicznej.

W szczególności medycyna chińska, a także tradycyjne uzdrowienia, które praktykowane były, przesz Aborygenów, dobitnie pokazywały moc kamieni szlachetnych. Wspomagały one przywrócenie równowagi człowieka, na wszystkich znanych mu poziomach. Jednym z takich kamieni jest Opalit. Poznaj jego pięć najważniejszych cech!

 

 

Opalit – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Kamień, jakim jest Opalit posiada mleczno-niebieską barwę. Występuje przede wszystkim w Australii, skąd pochodzi niemal 90% światowego wydobycia. Posiada równoważące i uspakajające zastosowanie. Wyróżnia się charakterystycznym perłowym lub szklistym połyskiem. W jego strukturze najczęściej występują tzw. wrostki z różnych materiałów, a także inkluzje zarówno ciekłe, jak i gazowe. Najczęściej wydobywany jest ze skał wulkanicznych, stref wietrzenia oraz skał osadowych.

Warto pamiętać, że produkt, jakim jest Opalit jest niezwykle czuły na odpowiednie warunki przechowywania. Jeżeli będzie długo znajdował się w suchym miejscu, to może zmatowieć. Niemniej przełożenie go z powrotem w bardziej wilgotne miejsce spowoduje odzyskanie dawnego blasku. Ponadto odpowiednie cechy kamienia powodują, że jest on wrażliwy chemicznie i dość kruchy. Niemniej Opalit posiada wiele różnych zastosowań i cech. Poznaj 5 najważniejszych!

 

5 najważniejszych właściwości Opalitu

Kamień taki jak opalit, tak samo jak inne kamienie posiada swoje właściwości. Zarówno te, jakie odnoszą się do medycyny niekonwencjonalnej, jak i magiczne, zgodne z wierzeniami, które pielęgnowane są od wieków. Sprawdź, pięć najważniejszych właściwości tego niesamowitego kamienia.

  •       Kamień zodiakalny, przeznaczony dla wszystkich osób, które zostały urodzone pod znakiem Raka. Tym samym wzmacnia samoocenę, a także poczucie własnej wartości.
  •       Lecznictwo w medycynie niekonwencjonalnej, ponieważ poprawia wzrok i łagodzi wszelkie dolegliwości oczu. Ponadto chroni przed chorobami serca i wątroby. Ten rodzaj kamienia bardzo często wykorzystywany jest do leczenia białaczki, gdzie specjalnie przygotowany eliksir wpływa na zwiększenie się produkcji czerwonych i białych krwinek.
  •       Płodność, to kolejna właściwość, zgodnie z którą Opalit pomaga ustabilizowaniu problemów hormonalnych, zwłaszcza u młodych osób. Ponadto pomaga wyrażać uczucia oraz wspiera początki biznesu. Pozwala zachować optymizm.
  •       Lek antydepresyjny, pomaga w trudnych chwilach, zabierając ból starych ran, łagodzi bolesne wspomnienia, wprowadzając spokój. Przynosi wiarę i optymizm.
  •       Leczenie duszy, pomaga w przywróceniu równowagi emocjonalnej i spokoju ducha, głównie osobom, mniej stabilnym emocjonalnie.

 

 

Opalit – półprzezroczysty magiczny kamień

Pomimo tego, że Opalit stworzony jest przez ludzką rękę, to powszechnie określany jest jako niezwykle efektowny i wyjątkowy kamień. Dzięki niemu osoby odzyskują witalność, radość z życia, a także barierą ochronną przed różnego rodzaju chorobami. Dzięki swojemu naturalnemu niebieskiemu, a zarazem  mleczno-przezroczystemu kolorowi wprowadza spoko i harmonie w życiu posiadaczy.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


You've just added this product to the cart:

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro