Karty z aniołami, czyli Karty Anielskie. Czym są i czy są bezpieczne?

Karty z aniołami, czyli Karty Anielskie. Czym są i czy są bezpieczne?

Karty Anielskie to dość specyficzna odmiana tarota. Powstały one dzięki zainteresowaniu twórców sprawami aniołów oraz ich wpływem na ludzkość. Właśnie z tego względu nie tylko możemy otrzymać z ich pomocą odpowiedzi na nurtujące nas pytania, ale również uzyskać pocieszenie.

Spis treści:

  1. Na czym polega wróżenie z Kart Anielskich?
  2. Czy Karty Anielskie są bezpieczne?
  3. Talia tarota czy Karty Anielskie?

 

Może Cię zainteresować: Znaczenie numerologii i wszystko, co musisz o niej wiedzieć

 

Na czym polega wróżenie z Kart Anielskich?

Karty z wizerunkiem Aniołów oraz odpowiednimi symbolami mają nam pomóc w pokonywaniu własnych słabości – Anioły od zawsze uznawane były za przewodników i obrońców ludzi. Dodają otuchy oraz ukazują lepszą stronę każdej, nawet wyjątkowo trudnej sytuacji. Właśnie z tego względu, stawiając karty z aniołami zadajemy zwykle pytania dotyczące osobistych problemów czy sposobów na wyjście z patowej sytuacji.

Rozkłady są znacznie prostsze w odczycie niż w przypadku tradycyjnych kart tarota, których jest w talii aż 78. Talia Anielska zawiera od 36 kart wzwyż. Sposobów na wróżenie jest wiele. Można codziennie z rana wyjmować tylko jedną kartę, która będzie przepowiednią na rozpoczynający się dzień. Popularny jest również rozkład 3 kart, który wykonujemy raz w miesiącu. Wówczas pierwsza karta odnosi się do rozumu, przeszłości i otoczenia, druga do ciała, teraźniejszości i aktualnego problemu, natomiast trzecia do duszy, przyszłości i wskazówek na przyszłość.

Najważniejsze jest, aby odczytując Karty Anielskie kierować się swoją intuicją. Nie ujawnią one dokładnie tego, co się wydarzy w bliższej lub dalszej przyszłości, lecz będą naszym drogowskazem w trudnych sytuacjach życiowych, dając nadzieję na pozytywny obrót spraw.

Czy Karty Anielskie są bezpieczne?

Wróżenie z kart wciąż kojarzy się z czymś zakazanym, magicznym, a nawet niebezpiecznym. Nic bardziej mylnego. Dawniej twierdzono, że tarot łączy nas z szatanem, czarną magią i siłami nadprzyrodzonymi – dziś dobrze wiemy, że ich interpretacja zależy od intuicji oraz umiejętności wejrzenia w głąb duszy i umysłu. Nie ma nic wspólnego ze złymi praktykami i nie wpływa negatywnie na nasze życie.

Osoby bojaźliwe powinny sięgnąć po Karty Anielskie, ponieważ tradycyjne symbole tarota zostały tutaj zamienione na przyjaźniejsze w odbiorze. Przykładowo, Diabeł figuruje jako Ego, zaś Wisielec jako Przebudzenie. Taka praktyka uspokaja naszą wyobraźnię i zmniejsza ewentualny lęk przed wróżeniem.

Talia tarota czy Karty Anielskie?

Talia tarota jest skomplikowana i znacznie trudniejsza w odczycie niż Karty Anielskie. Każda karta posiada inne znaczenie, które dodatkowo zmienia się w zależności od pozostałych, wylosowanych kart, a także od czynników zewnętrznych. Przykładowo, wylosowana karta tarota “Umiarkowanie” w przypadku małżeństw i wieloletnich związków będzie niezwykle pozytywna, wskaże na przywiązanie partnerów i ich oddanie. Jednak gdy ta sama karta ma odnieść się do świeżych związków, nie będzie już tak pozytywna. Na tym etapie relacji konieczna jest namiętność i pasja, które ją utrzymają. Oczywiście wszystko może się zmienić pod wpływem pozostałych, wyjętych kart.

Odczytywanie Kart Anielskich jest dużo prostsze i wygodniejsze, nawet w przypadku niedoświadczonych osób. Będą idealną opcją, gdy chcemy uzyskać radę, łagodne sformułowania, pocieszenie i wsparcie. Ciężko o negatywne przesłania w tej talii. Choć tarot udzieli nam dokładniejszych odpowiedzi na szczegółowe pytania, to właśnie Karty Anielskie będą dawać nadzieję na lepszą przyszłość i nakierowywać nas na optymalne rozwiązania problemów.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


You've just added this product to the cart:

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro